INFORMACJE OGÓLNE
System tekstylnych kanałów wentylacyjnych

01 jest dotychczas najlepszym rozwiązaniem gwarantującym równomierne i spokojne (nieturbulentne) rozprowadzanie powietrza w pomieszczeniach. Stosowany od lat w wielu krajach świata, w tym również w Polsce, wzbudza zainteresowanie coraz to większej grupy Użytkowników. Powodem tego są istotne zalety systemu:

- równomierny rozdział nawiewanego powietrza
w całym pomieszczeniu lub wyznaczonych jego obszarach, w sposób eliminujący zjawisko przeciągów w strefie przebywania. Nawiewane powietrze wydostaje się na zewnątrz kanałów przez całą ich powierzchnię z jednakową prędkością w zakresie 0,01 ÷ 0,1 m/s.

- niezawodne ustalenie temperatury
w pomieszczeniu oraz możliwość uzyskania dużych różnic temperaturowych (Δt) w określonych jego obszarach (strefach)

- względy higieniczne - bezpieczeństwo i zgodność z wymogami sanitarnymi
Kanały wykonane są z tkanin z włókien sztucznych i nie stanowią tym samym naturalnej pożywki ani też podłoża dla rozwoju kolonii bakterii i zarodników znajdujących się w powietrzu wprowadzanym do kanałów. Odkładają się one na wewnętrznych ściankach kanałów i obumierają.

- końcowy filtr nawiewanego powietrza
Idealne rozwiązanie dla pomieszczeń produkcyjnych, magazynowych itp. w branży przetwórstwa spożywczego oraz dla pomieszczeń laboratoryjnych, szpitalnych

- eliminacja tworzenia się skroplin na powierzchni kanałów

- czyszczenie
Pranie w automatach pralniczych lub czyszczenie chemiczne. Instrukcje prania i czyszczenia dostarczane są wraz z kanałami.

- niskie koszty inwestycyjne


- niewielki ciężar własny
1 m2 tkaniny = 100 ÷ 500 g

- szybki i łatwy montaż oraz demontaż
Kanały wytwarzane są w elementach łączonych ze sobą zamkami błyskawicznymi. Umożliwia to również ich pranie w zwykłych automatach pralniczych.

- tłumienie i absorpcja dźwięków
- design
Kształt (okrągły, półokrągły, ćwierćokrągły) oraz bogata gama kolorystyczna kanałów tekstylnych znacznie zwiększają możliwości ich dostosowania do warunków przestrzennych pomieszczeń i wymagań estetycznych.

- możliwość wykorzystania i rozbudowy istniejących instalacji nawiewnych

dalej

---

© 2004 P.H.U. Kalowent S.C. Wszelkie prawa zastrzeżone.
grafix grafix :: webdesign webdesign